7
16

روتر چیست و چگونه کار می‌کند؟ + انواع روتر

روتر یک نوع رایج دروازه است و در جایی قرار می‌گیرد که دو یا چند شبکه در هر نقطه اینترنت به هم می‌رسند. صدها روتر ممکن است یک بسته را هنگام حرکت از یک شبکه به شبکه دیگر در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خود ارسال کنند.

63

20 ابزار رایگان امنیت سایبری که باید درباره آنها بدانید

در این مقاله به معرفی 20 ابزار از برترین ابزارهای رایگانی که متخصصان امنیت سایبری هر روز برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌کنند، پرداخته‌ایم.

55

5 مزیت استفاده از ذخیره ساز نوار (Tape Drive)

درایو نوار یا Tape Drive قدیمی‌ترین رسانه مغناطیسی صنعت IT است. در این مقاله به بررسی برخی مزایا، محدودیت‌ها و پیشرفت‌های ذخیره ساز نوار پرداخته‌ایم.

49

7 سوال رایج در مورد استاندارد وای فای 6

Wi-Fi 6 نسل جدید تکنولوژی وای فای است. در این مقاله به برخی از سوالات متداول در خصوص استاندارد وای فای 6 پاسخ داده شده است.

80

ماژول‌ ترنسیورهای رایج فیبر نوری

ماژول فیبر نوری یک فرستنده و گیرنده در یک ماژول تکی است که نقش مهمی در انتقال و دریافت داده‌ها برای پشتیبانی از عملکرد عادی سیستم انتقال داده فیبر نوری دارد. در حال حاضر طیف گسترده‌ای از ترنسیورهای فیبر نوری شامل (سیمی، فیبر، طول موج) برای استفاده وجود دارد. گروهی از شرکت‌ها برای توافق روی […]

184

سندباکس (Sandbox) چیست؟ (تست نرم افزار و امنیت)

سندباکس یک محیط آزمایشی مجزا است که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ها را اجرا کرده و یا فایل‌ها را بدون تأثیر بر برنامه، سیستم یا پلتفرمی که روی آن اجرا می‌شوند، باز کنند.

95

12 پروتکل رایج شبکه و عملکرد آنها

در این مقاله 12 پروتکل رایج شبکه که همه مهندسان شبکه باید با آنها آشنا باشند، را بررسی کرده‌ایم. این بررسی شامل عملکردهای اصلی و همچنین اهمیت این پروتکل‌ها می‌شود.

476

10 نکته که باید در طراحی اتاق سرور در نظر بگیریم

این مقاله توضیح داده‌ایم که برای طراحی اتاق سرور چه چیزی لازم است و توجه به چه نکاتی اطمینان می‌دهد میزبانی در محل منجر به بازگشت سرمایه بالا شود.

568

مانیتورینگ شبکه چیست و چگونه انجام می‌شود؟

مانیتورینگ شبکه، که به آن مدیریت شبکه نیز می‌گویند، عمل نظارت مستمر بر یک شبکه کامپیوتری برای شناسایی هرگونه مشکل یا خرابی جهت اطمینان از عملکرد روان شبکه است

652

ذخیره ساز Tape چیست و چگونه کار می‌کند؟

ذخیره ساز Tape دستگاهی است که داده‌های کامپیوتر را با هدف پشتیبان‌گیری و بایگانی، روی نوار مغناطیسی ذخیره می‌کند. در این مقاله به معرفی استوریج‌های نوار و مزایا و معایب آنها پرداخته‌ایم.

1111

SOC یا مرکز عملیات امنیت چیست؟

SOC یا مرکز عملیات امنیت یک مرکز کنترل برای تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات (IT) با تخصص در امنیت اطلاعات (infosec) است که سازمان را در برابر حملات سایبری نظارت، تجزیه و تحلیل و محافظت می‌کنند.

846

NOC یا مرکز عملیات شبکه چیست؟

NOC به عنوان سیستم عصبی به منظور مدیریت و بهینه‌سازی وظایف حیاتی تجاری، مانند عیب‌یابی شبکه، توزیع و به‌روزرسانی نرم افزار، مدیریت روتر و نام دامنه، نظارت بر عملکرد و هماهنگی با شبکه‌های وابسته عمل می‌کند.