45

Packet Loss در شبکه: علل، اثرات، تشخیص و راه‌حل‌ها

Packet Loss یا پکت لاس زمانی رخ می‌دهد که یک یا چند بسته داده ارسالی نتوانند به مقصد خود برسند. در این مقاله به بررسی علل، اثرات، روش تشخیص و رفع پکت لاس پرداخته ایم.

99

میکروسگمنتیشن در شبکه (Network Micro-segmentation) چیست؟ + انواع و مزایا

Micro-segmentation یک تکنیک امنیتی است که شبکه را به مناطق قابل تعریف تقسیم می‌کند و از سیاست‌هایی برای تعیین نحوه دسترسی، کنترل داده‌ها و برنامه‌های کاربردی در آن مناطق استفاده می‌کند.

99

3 کاربرد برتر هوش مصنوعی در امنیت سایبری

کارشناسان امنیت سایبری با محیط تهدید بی‌سابقه‌ای روبرو هستند؛ تعداد بی‌نظیر حملات، کمبود کادر مجرب و افزایش تهاجم و پیچیدگی
در این مقاله به بررسی 3 کاربرد هوش مصنوعی در امنیت سایبری پرداخته‌ایم و همچنین در خصوص محدودیت‌های هوش مصنوعی در این حوزه صحبت کرده‌ایم.

133

پینگ (Ping) چیست و چگونه از آن در عیب یابی شبکه استفاده کنیم؟

پینگ یا Ping یک برنامه اینترنتی پایه‌ای است که به کاربر اجازه می‌دهد تا تست و تأیید کند که آیا آدرس IP یک مقصد خاص وجود دارد و می‌تواند درخواست‌ها را در مدیریت شبکه کامپیوتری بپذیرد یا خیر.

112

نحوه بهبود تأخیر شبکه در 3 مرحله

تأخیر زیاد می‌تواند باعث گره خوردن ترافیک شبکه و ایجاد اختلال در ارتباطات شود که این مساله در نتیجه موجب نارضایتی کاربران نهایی خواهد شد. در این مقاله به 3 مرحله برای کاهش و بهبود تاخیر شبکه پرداخته‌ایم.

330

VPN یا شبکه خصوصی مجازی چیست؟ + انواع VPN

VPN به دلیل استفاده از اتصالات امن و رمزگذاری شده، یکی از بهترین ابزارها برای حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن کاربرانِ متصل به هر سرویس اینترنتی عمومی است.

104

روتر چیست و چگونه کار می‌کند؟ + انواع روتر

روتر یک نوع رایج دروازه است و در جایی قرار می‌گیرد که دو یا چند شبکه در هر نقطه اینترنت به هم می‌رسند. صدها روتر ممکن است یک بسته را هنگام حرکت از یک شبکه به شبکه دیگر در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خود ارسال کنند.

271

20 ابزار رایگان امنیت سایبری که باید درباره آنها بدانید

در این مقاله به معرفی 20 ابزار امنیت سایبری از برترین ابزارهای رایگانی که متخصصان هر روز برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌کنند، پرداخته‌ایم.

132

5 مزیت استفاده از ذخیره ساز نوار (Tape Drive)

درایو نوار یا Tape Drive قدیمی‌ترین رسانه مغناطیسی صنعت IT است. در این مقاله به بررسی برخی مزایا، محدودیت‌ها و پیشرفت‌های ذخیره ساز نوار پرداخته‌ایم.

120

7 سوال رایج در مورد استاندارد وای فای 6

Wi-Fi 6 نسل جدید تکنولوژی وای فای است. در این مقاله به برخی از سوالات متداول در خصوص استاندارد وای فای 6 پاسخ داده شده است.

167

ماژول‌ ترنسیورهای رایج فیبر نوری

ماژول فیبر نوری یک فرستنده و گیرنده در یک ماژول تکی است که نقش مهمی در انتقال و دریافت داده‌ها برای پشتیبانی از عملکرد عادی سیستم انتقال داده فیبر نوری دارد. در حال حاضر طیف گسترده‌ای از ترنسیورهای فیبر نوری شامل (سیمی، فیبر، طول موج) برای استفاده وجود دارد. گروهی از شرکت‌ها برای توافق روی […]

780

سندباکس (Sandbox) چیست؟ (تست نرم افزار و امنیت)

سندباکس یک محیط آزمایشی مجزا است که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ها را اجرا کرده و یا فایل‌ها را بدون تأثیر بر برنامه، سیستم یا پلتفرمی که روی آن اجرا می‌شوند، باز کنند.