7
16

روتر چیست و چگونه کار می‌کند؟ + انواع روتر

روتر یک نوع رایج دروازه است و در جایی قرار می‌گیرد که دو یا چند شبکه در هر نقطه اینترنت به هم می‌رسند. صدها روتر ممکن است یک بسته را هنگام حرکت از یک شبکه به شبکه دیگر در مسیر رسیدن به مقصد نهایی خود ارسال کنند.

80

ماژول‌ ترنسیورهای رایج فیبر نوری

ماژول فیبر نوری یک فرستنده و گیرنده در یک ماژول تکی است که نقش مهمی در انتقال و دریافت داده‌ها برای پشتیبانی از عملکرد عادی سیستم انتقال داده فیبر نوری دارد. در حال حاضر طیف گسترده‌ای از ترنسیورهای فیبر نوری شامل (سیمی، فیبر، طول موج) برای استفاده وجود دارد. گروهی از شرکت‌ها برای توافق روی […]

95

12 پروتکل رایج شبکه و عملکرد آنها

در این مقاله 12 پروتکل رایج شبکه که همه مهندسان شبکه باید با آنها آشنا باشند، را بررسی کرده‌ایم. این بررسی شامل عملکردهای اصلی و همچنین اهمیت این پروتکل‌ها می‌شود.

476

10 نکته که باید در طراحی اتاق سرور در نظر بگیریم

این مقاله توضیح داده‌ایم که برای طراحی اتاق سرور چه چیزی لازم است و توجه به چه نکاتی اطمینان می‌دهد میزبانی در محل منجر به بازگشت سرمایه بالا شود.

634

Wi-Fi 6 چیست؟ + همه چیز در مورد وای فای 6

Wi-Fi 6 که با نام 802.11ax نیز شناخته می‌شود، آخرین نسل و استاندارد برای شبکه‌های بی‌سیم است که جایگزین استاندارد 802.11ac یا Wi-Fi 5 می‌شود.

731

Deep Packet Inspection چیست؟ بازرسی بسته عمیق چگونه کار می‌کند؟

Deep packet inspection (DPI) یا بازرسی بسته عمیق ، یک روش پیشرفته برای بررسی و مدیریت ترافیک شبکه است که بسته‌ها با داده‌های کد خاص را مکان‌یابی، شناسایی، طبقه‌بندی، مسیریابی مجدد و یا مسدود می‌کند.

342

Network Segmentation یا بخش بندی شبکه چیست؟

بخش بندی شبکه یک طراحی معماری شبکه‌ای است که یک شبکه را به چند بخش (زیر شبکه) تقسیم می‌کند که هر یک به عنوان یک شبکه کوچک‌تر و مجزا عمل می‌کنند.

901

پروتکل NTP چیست و چگونه کار می‌کند؟ همه چیز در مورد تایم سرور

پروتکل NTP یک پروتکل اینترنتی است که برای همگام سازی با منابع زمان ساعت کامپیوتر در شبکه استفاده می‌شود. اصطلاح NTP هم برای پروتکل و هم برای برنامه‌های client-server که روی رایانه‌ها اجرا می‌شوند به کار می‌رود.

489

مدیریت یکپارچه تهدید (UTM) چیست و چگونه کار می‌کند؟

مدیریت یکپارچه تهدید (UTM) یک سیستم امنیت اطلاعات (infosec) را توصیف می‌کند که یک نقطه حفاظتی واحد در برابر تهدیداتی از جمله ویروس‌ها، کرم‌ها، جاسوس‌افزارها و سایر بدافزارها و حملات شبکه را فراهم می‌کند.

514

چگونه از حملات Buffer Overflow جلوگیری کنیم؟

در این مقاله انواع حملات Buffer Overflow (یا سرریز بافر) را بررسی کرده و بهترین شیوه‌های کدگذاری ایمن که از بروز این آسیب‌پذیری جلوگیری می‌کنند و همچنین مراحل پس از استقرار برای ایمن نگه داشتن برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها را بیان خواهیم کرد.

580

Rootkit چیست و چگونه کار می‌کند؟

در این مقاله به معرفی rootkit ، نحوه عملکرد آن، روش‌های شناسایی و جلوگیری از آن‌ها و معرفی نمونه‌هایی از حملات روت کیت پرداخته‌ایم.

466

حمله DNS چیست و چگونه کار می‌کند؟

حمله DNS ، نوعی حمله است که در آن مهاجم از حفره‌های امنیتی موجود در سیستم نام دامنه (DNS) سوء استفاده می‌کند.