359

IDS چیست؟ سیستم تشخیص نفوذ چگونه کار می کند؟ +انواع، مزایا و چالش ها

سیستم تشخیص نفوذ (IDS) سیستمی است که ترافیک شبکه را برای فعالیت مشکوک رصد کرده و در صورت کشف چنین فعالیتی هشدار می‌دهد. با وجود اینکه تشخیص و گزارش ناهنجاری، عملک ردهای اولیه یک IDS هستند، اما برخی از سیستم‌های تشخیص نفوذ می‌توانند هنگام شناسایی فعالیت مخرب یا ترافیک غیرعادی اقداماتی از جمله مسدود کردن […]

476

3 کاربرد برتر هوش مصنوعی در امنیت سایبری

کارشناسان امنیت سایبری با محیط تهدید بی‌سابقه‌ای روبرو هستند؛ تعداد بی‌نظیر حملات، کمبود کادر مجرب و افزایش تهاجم و پیچیدگی
در این مقاله به بررسی 3 کاربرد هوش مصنوعی در امنیت سایبری پرداخته‌ایم و همچنین در خصوص محدودیت‌های هوش مصنوعی در این حوزه صحبت کرده‌ایم.

433

20 ابزار رایگان امنیت سایبری که باید درباره آنها بدانید

در این مقاله به معرفی 20 ابزار امنیت سایبری از برترین ابزارهای رایگانی که متخصصان هر روز برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌کنند، پرداخته‌ایم.

2751

سندباکس (Sandbox) چیست؟ (تست نرم افزار و امنیت)

سندباکس یک محیط آزمایشی مجزا است که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ها را اجرا کرده و یا فایل‌ها را بدون تأثیر بر برنامه، سیستم یا پلتفرمی که روی آن اجرا می‌شوند، باز کنند.

1997

SOC یا مرکز عملیات امنیت چیست؟

SOC یا مرکز عملیات امنیت یک مرکز کنترل برای تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات (IT) با تخصص در امنیت اطلاعات (infosec) است که سازمان را در برابر حملات سایبری نظارت، تجزیه و تحلیل و محافظت می‌کنند.

1260

امنیت WLAN: بهترین روش‌ها برای حفظ امنیت شبکه‌های بی سیم

تهدیدهای امنیت سایبری WLAN می توانند منجر به از دست دادن داده ها، آلودگی به بدافزار، حملات DDoS و سناریوهای زیانبار دیگر شود.

894

بهترین روش‌های حفظ امنیت برنامه‌های کاربردی وب

امنیت برنامه‌های کاربردی وب جزء اصلی هر کسب‌وکار مبتنی بر وب است. در این مقاله به بررسی برخی آسیب‌پذیری‌ها و راه مقابله با آنها پرداخته‌ایم.

2920

سیستم پیشگیری از نفوذ یا IPS چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیستم های پیشگیری از نفوذ برای بررسی جریان های ترافیک شبکه به منظور یافتن نرم افزارهای مخرب و جلوگیری از سوء استفاده از آسیب پذیری، استفاده می شوند.

1554

فایروال برنامه کاربردی وب (WAF) چیست و چرا مهم است؟

یک WAF نسبت به فایروال‌های معمولی مزیت دارد زیرا می تواند از حملات لایه برنامه که معمولاً فایروال های شبکه معمولی را دور می زنند، جلوگیری کند.

1449

فایروال پروکسی (Proxy Firewall) چیست؟ + بررسی مزایا و معایب

فایروال پروکسی (فایروال برنامه یا فایروال دروازه) یک سیستم امنیتی شبکه است که از منابع شبکه با فیلتر کردن پیام ها در لایه برنامه، محافظت می کند.

597

مقایسه Proxy Firewall و Gateway Firewall

انتخاب یک ترکیب فایروال مناسب، به بودجه، سیستم‌های موجود در شبکه و میزان تحمل ریسک سازمان شما بستگی دارد. در این مقاله، تفاوت‌های بین فایروال پروکسی و فایروال Gateway را بررسی خواهیم کرد.

982

Data Exfiltration یا انتقال غیر مجاز داده‌ها چیست؟

Data Exfiltration انتقال عمدی و بدون مجوز داده‌های حساس داخل سازمان به خارج از آن است که معمولا از طریق هک، بدافزار یا حملات مهندسی اجتماعی انجام می‌شود.