43

بررسی آخرین تغییرات OWASP Top 10 [نسخه 2021]

OWASP Top 10 یک استاندارد جهانی برای امنیت برنامه‌های وب است که توسط پروژه OWASP منتشر می‌شود. این استاندارد رایج‌ترین و حیاتی‌ترین آسیب‌پذیری‌های امنیتی در برنامه‌های وب را شناسایی و معرفی می‌کند.

769

IDS چیست؟ سیستم تشخیص نفوذ چگونه کار می کند؟ +انواع، مزایا و چالش ها

سیستم تشخیص نفوذ (IDS) سیستمی است که ترافیک شبکه را برای فعالیت مشکوک رصد کرده و در صورت کشف چنین فعالیتی هشدار می‌دهد. با وجود اینکه تشخیص و گزارش ناهنجاری، عملک ردهای اولیه یک IDS هستند، اما برخی از سیستم‌های تشخیص نفوذ می‌توانند هنگام شناسایی فعالیت مخرب یا ترافیک غیرعادی اقداماتی از جمله مسدود کردن […]

654

3 کاربرد برتر هوش مصنوعی در امنیت سایبری

کارشناسان امنیت سایبری با محیط تهدید بی‌سابقه‌ای روبرو هستند؛ تعداد بی‌نظیر حملات، کمبود کادر مجرب و افزایش تهاجم و پیچیدگی
در این مقاله به بررسی 3 کاربرد هوش مصنوعی در امنیت سایبری پرداخته‌ایم و همچنین در خصوص محدودیت‌های هوش مصنوعی در این حوزه صحبت کرده‌ایم.

723

20 ابزار رایگان امنیت سایبری که باید درباره آنها بدانید

در این مقاله به معرفی 20 ابزار امنیت سایبری از برترین ابزارهای رایگانی که متخصصان هر روز برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها استفاده می‌کنند، پرداخته‌ایم.

4392

سندباکس (Sandbox) چیست؟ (تست نرم افزار و امنیت)

سندباکس یک محیط آزمایشی مجزا است که به کاربران امکان می‌دهد برنامه‌ها را اجرا کرده و یا فایل‌ها را بدون تأثیر بر برنامه، سیستم یا پلتفرمی که روی آن اجرا می‌شوند، باز کنند.

2297

SOC یا مرکز عملیات امنیت چیست؟

SOC یا مرکز عملیات امنیت یک مرکز کنترل برای تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات (IT) با تخصص در امنیت اطلاعات (infosec) است که سازمان را در برابر حملات سایبری نظارت، تجزیه و تحلیل و محافظت می‌کنند.

1491

امنیت WLAN: بهترین روش‌ها برای حفظ امنیت شبکه‌های بی سیم

تهدیدهای امنیت سایبری WLAN می توانند منجر به از دست دادن داده ها، آلودگی به بدافزار، حملات DDoS و سناریوهای زیانبار دیگر شود.

1022

بهترین روش‌های حفظ امنیت برنامه‌های کاربردی وب

امنیت برنامه‌های کاربردی وب جزء اصلی هر کسب‌وکار مبتنی بر وب است. در این مقاله به بررسی برخی آسیب‌پذیری‌ها و راه مقابله با آنها پرداخته‌ایم.

3349

سیستم پیشگیری از نفوذ یا IPS چیست و چگونه کار می‌کند؟

سیستم های پیشگیری از نفوذ برای بررسی جریان های ترافیک شبکه به منظور یافتن نرم افزارهای مخرب و جلوگیری از سوء استفاده از آسیب پذیری، استفاده می شوند.

1745

فایروال برنامه کاربردی وب (WAF) چیست و چرا مهم است؟

یک WAF نسبت به فایروال‌های معمولی مزیت دارد زیرا می تواند از حملات لایه برنامه که معمولاً فایروال های شبکه معمولی را دور می زنند، جلوگیری کند.

1787

فایروال پروکسی (Proxy Firewall) چیست؟ + بررسی مزایا و معایب

فایروال پروکسی (فایروال برنامه یا فایروال دروازه) یک سیستم امنیتی شبکه است که از منابع شبکه با فیلتر کردن پیام ها در لایه برنامه، محافظت می کند.

706

مقایسه Proxy Firewall و Gateway Firewall

انتخاب یک ترکیب فایروال مناسب، به بودجه، سیستم‌های موجود در شبکه و میزان تحمل ریسک سازمان شما بستگی دارد. در این مقاله، تفاوت‌های بین فایروال پروکسی و فایروال Gateway را بررسی خواهیم کرد.