169

SOC یا مرکز عملیات امنیت چیست؟

SOC یا مرکز عملیات امنیت یک مرکز کنترل برای تیمی از متخصصان فناوری اطلاعات (IT) با تخصص در امنیت اطلاعات (infosec) است که سازمان را در برابر حملات سایبری نظارت، تجزیه و تحلیل و محافظت می‌کنند.

254

امنیت WLAN: بهترین روش ها برای حفظ امنیت شبکه های بی سیم

تهدیدهای امنیت سایبری WLAN می توانند منجر به از دست دادن داده ها، آلودگی به بدافزار، حملات DDoS و سناریوهای زیانبار دیگر شود.

355

بهترین روش‌های حفظ امنیت برنامه‌های کاربردی وب

امنیت برنامه‌های کاربردی وب جزء اصلی هر کسب‌وکار مبتنی بر وب است. در این مقاله به بررسی برخی آسیب‌پذیری‌ها و راه مقابله با آنها پرداخته‌ایم.

401

فایروال برنامه کاربردی وب (WAF) چیست و چرا مهم است؟

یک WAF نسبت به فایروال‌های معمولی مزیت دارد زیرا می تواند از حملات لایه برنامه که معمولاً فایروال های شبکه معمولی را دور می زنند، جلوگیری کند.

273

Data Exfiltration یا انتقال غیر مجاز داده ها چیست؟

Data Exfiltration انتقال عمدی داده های حساس از داخل سازمان به خارج از آن، بدون مجوز است که معمولا از طریق هک، بدافزار یا حملات مهندسی اجتماعی انجام می شود.

636

PAM چیست؟ چرا PAM برای سازمان شما مهم است؟

PAM به یک استراتژی جامع امنیت سایبری برای کنترل، نظارت، ایمن سازی و ممیزی تمام هویت ها و فعالیت های انسانی و غیرانسانی در یک محیط IT سازمانی اطلاق می شود.

312

احراز هویت چند عاملی تطبیقی (Adaptive MFA) چیست؟

در احراز هویت چند عاملی تطبیقی ، با توجه به میزان ریسک موجود برای کاربر، نوع احراز هویت پیچیده تر یا ساده تر شده و با شرایط موجود تطابق پیدا می کند.

331

احراز هویت چند عاملی (Multifactor authentication) چیست؟

احراز هویت چند عاملی یا MFA یک سرویس امنیتی است که هویت کاربران را برای ارائه مجوز دسترسی به شبکه با ارائه چندین مدرک تایید می کند.

399

امن کردن لبه با زیرو تراست (Zero Trust)

با Zero Trust ، وجود کنترل‌های سختگیرانه برای دسترسی، بازرسی، پایش و ثبت مستمر ترافیک شبکه اجباری می‌‌شود و شبکه‌ تحت اصل کمترین امتیاز دسترسی کار می‌کند.

361

Zero Trust Network Access یا ZTNA چیست؟

ZTNA بر مبنای “هرگز اعتماد نکردن” بنا شده است و فلسفه ی آن این است که در داخل و خارج از شبکه، مهاجمین آماده حمله می باشند

723

امنیت ابری چیست؟

امنیت ابری مجموعه ای از سیاست ها، مدیریت ها، روش ها و فناوری هایی است که جهت محافظت از سیستم ها، داده ها و زیرساخت های مبتنی بر ابر با یکدیگر کار می کنند.

316

sase چیست؟

SASE یک استراتژی سازمانی نوظهور است که عملکردهای امنیتی و شبکه را با قابلیت های WAN ترکیب کرده تا نیازهای دسترسی پویا و ایمن به سازمان را پشتیبانی کند