67

بررسی آخرین تغییرات OWASP Top 10 [نسخه 2021]

OWASP Top 10 یک استاندارد جهانی برای امنیت برنامه‌های وب است که توسط پروژه OWASP منتشر می‌شود. این استاندارد رایج‌ترین و حیاتی‌ترین آسیب‌پذیری‌های امنیتی در برنامه‌های وب را شناسایی و معرفی می‌کند.

209

چگونه یک وب سرور را از طریق فایروال FortiGate پابلیش کنیم؟

در این ویدئو نحوه‌ی پابلیش یک سرور و یا یک وب سرویس را برروی اینترنت از طریق فایروال فورتی گیت به شما همراهان عزیز آموزش داده‌ایم.

126

آموزش تصویری نحوه تغییر DNS سرور در ویندوز 10 و 11

در این مقاله نحوه تغییر DNS سرور را در ویندوز 10 و 11 به صورت تصویری آموزش داده‌ایم. علاوه بر این چند DNS سرور جایگزین قدرتمند را معرفی کرده‌ایم.

111

7 نکته که باید هنگام خرید اکسس پوینت بی سیم در نظر بگیرید

اکسس پوینت بی‌سیم دستگاهی است که برای ایجاد یک WLAN استفاده می‌شود. اکثر دفاتر یا ساختمان‌های بزرگ اغلب از APهای بی‌سیم استفاده می‌کنند. هنگام انتخاب اکسس پوینت وایرلس، باید به یکسری نکات توجه داشت.

176

مقایسه بلاک استوریج، فایل استوریج و آبجکت استوریج

با توجه به رشد روز افزون حجم اطلاعات و اهمیت آن برای کسب‌وکارها، انتخاب یک ذخیره‌ساز مقرون‌به‌صرفه که بتواند به تمام نیازهای یک مجموعه پاسخ بدهد، تبدیل به یک دغدغه برای مدیران سازمان‌ها شده است. براین اساس ما تلاش خواهیم کرد طی سلسه مقالاتی شما را با پارامترهایی که در انتخاب یک ذخیره‌ساز مناسب باید […]

521

آموزش راه اندازی SSL-VPN در فایروال فورتی گیت

در این مقاله به آموزش نحوه‌ی راه اندازی SSL-VPN در فایروال فورتی گیت و ساخت کانکشن در FortiClient پرداخته‌ایم.

519

چگونه از کاربران Active directory در فایروال فورتی گیت استفاده کنیم؟

فایروال FortiGate قابلیت یکپارچه‌سازی و تجمیع با بسیاری از سرورهای احراز هویت مانند Active Directory (AD) را دارا می‌باشد. در این مقاله نحوه اتصال گروه کاربران سرویس Active Directory (AD) به فایروال فورتی گیت را توضیح داده‌ایم.

357

پروتکل STP چیست و چگونه کار می‌کند؟

پروتکل درخت پوشا (STP) یک پروتکل شبکه لایه 2 است که برای جلوگیری از دور در توپولوژی شبکه استفاده می‌شود. STP برای جلوگیری از مشکلاتی که هنگام تبادل داده‌ها در یک شبکه محلی (LAN) که حاوی مسیرهای اضافی است، ایجاد می‌شود. اگر جریان ترافیک به دقت نظارت و کنترل نشود، داده‌ها ممکن است به صورت […]

779

تفاوت مسیریابی استاتیک (Static Route) و مسیریابی پویا (Dynamic Route)

مسیریابی استاتیک از مسیرهای از پیش تنظیم شده برای ارسال ترافیک به مقصد استفاده می‌کند، درحالی‌که مسیریابی پویا از الگوریتم‌ها برای تعیین بهترین مسیر استفاده می‌کند. در این مقاله به بررسی تفاوت این دو روش پرداخته ایم.

279

درک و کاهش آسیب‌پذیری‌های حیاتی در فایروال فورتی گیت | ویدئو وبینار

در این وبینار سعی کردیم آسیب‌پذیری‌های رایج در فایروال فورتی گیت را مورد بررسی قرار دهیم، و همچنین سعی کردیم آمارهای دقیقی در خصوص پیدایش این آسیب‌پذیری‌های در سال 2021 و 2022 میلادی ارائه کنیم.

790

IDS چیست؟ سیستم تشخیص نفوذ چگونه کار می کند؟ +انواع، مزایا و چالش ها

سیستم تشخیص نفوذ (IDS) سیستمی است که ترافیک شبکه را برای فعالیت مشکوک رصد کرده و در صورت کشف چنین فعالیتی هشدار می‌دهد. با وجود اینکه تشخیص و گزارش ناهنجاری، عملک ردهای اولیه یک IDS هستند، اما برخی از سیستم‌های تشخیص نفوذ می‌توانند هنگام شناسایی فعالیت مخرب یا ترافیک غیرعادی اقداماتی از جمله مسدود کردن […]

1230

آموزش قرنطینه کردن IP در فایروال فورتی گیت (Ban IP)

در این ویدئو قصد داریم شما را با یکی از قابلیت‌های پرکاربرد فایروال فورتی گیت به نام Ban IP آشنا کنیم. با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود IPهای مورد نظرتان را در لیست قرنطینه قرار دهید. این قابلیت در ورژن‌های قبل از 6.0 به صورت کامندی بود اما از این ورژن به بعد […]