2807

بات نت (botnet) چیست؟

یک بات نت از چندین رایانه تشکیل شده که با هدف تکمیل کارهای تکراری، با هم کار می کنند و به دو گروه بات نت های قانونی و غیر قانونی تقسیم می شوند

1301

clickjacking یا کلیک دزدی چیست؟

Clickjacking حمله‌ای است که کاربر را فریب می‌دهد تا روی عناصر مختلف صفحه وب که یا نامرئی هستند و یا تبدیل به یک عنصر دیگر می‌شوند، کلیک کند.

1808

جاسوس افزار چیست و چگونه می توان آن را از بین برد؟

جاسوس افزار، نرم افزاری است که به اطلاعات مهم و همچنین دستگاه های محاسباتی نفوذ نموده و اطلاعات حیاتی را به سرقت می برد.

11398

چگونه بدافزار اندروید را در چهار مرحله حذف کنیم؟

مجرمان سایبری می‌توانند به وسیله بدافزار به اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. در این مقاله روش حذف بدافزار اندروید را در چهار مرحله می‌آموزیم.

457

بدافزار Ursnif و باج افزار GrandCrab 

بدافزار Ursnif و باج افزار GrandCrab با ارسال ایمیل‌های فیشینگ حاوی فایل‌های آلوده، اقدام به سرقت اطلاعات و رمزگذاری فایل‌های مهم می‌نمایند.

494

چگونه بدافزار Aurora را رمزگشایی کنیم؟

بدافزار آرورا، به اتکرها کمک می‌کند تا از طریق دسترسی Remote Desktop Services، سیستم را آلوده کنند. حال با طراحی decryptor امکان رمزگشایی بدافزار Aurora میسر شده است.

489

بدافزار HeroRAT

اتکرها با استفاده از بدافزار HeroRAT که قابلیت نصب بر روی هر نسخه از سیستم عامل اندروید را دارد، قادر به حمله به اطلاعات از طریق پروتکل تلگرام می باشند.

462

گسترش بدافزار GrandCrab با Spam Campaign جدید

GrandCrab malware یا هر نوع بدافزاری می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برای سیستم ایجاد کند. بهترین دفاع در برابر این نوع حملات سلامت سایبری و شیوه‌های ایمن می‌باشد.

1293

باج افزار (Ransomware) چیست؟

باج افزار (Ransomware) نوعی بدافزار است که داده‌های قربانی را رمزگذاری کرده و سپس از او درخواست پرداخت باج (از چند دلار تا چند میلیون دلار) می‌کند.

1654

تفاوت ويروس و باج افزار چيست؟

ویروس و باج افزار دو نوع از بدافزار ها هستند که برای آسیب زدن به سیستم های کامپیوتر یا بدست آوردن دسترسی غیرمجاز به یک شبکه طراحی شده اند.