3352

UTP یا زوج سیم تابیده بدون محافظ چیست؟ +انواع کابل UTP

کابل UTP یا زوج سیم تابیده بدون روکش، نوعی کابل مسی است که در سیم‌کشی تلفن و شبکه‌های LAN استفاده می‌شود و از پهنای‌باندهای متفاوتی پشتیبانی می‌کند.

3392

Local Area Network یا LAN چیست؟

LAN مجموعه‌ای از رایانه‌ها و دستگاه‌های جانبی ست که از طریق یک خط ارتباطی مشترک به یک سرور متصل شده و در یک منطقه جغرافیایی مشخص باهم ارتباط برقرار می‌کنند.

1406

اترنت گیگابیت (GbE) چیست؟ + انواع اترنت گیگابیت

اترنت گیگابیت، فناوری انتقال مبتنی بر فرمت فریم اترنت و پروتکل مورد استفاده در شبکه های LAN است که ارسال داده با سرعت 1 گیگابیت در ثانیه را ممکن می کند

683

اترنت 40 گیگابیت (40GbE) چیست؟

اترنت 40 گیگابیت (40GbE) استانداردی است که امکان انتقال فریم‌های اترنت را با سرعت حداکثر 40 گیگابیت در ثانیه (Gbps) فراهم می‌کند.

620

اترنت NBase-T چیست؟

اترنت NBASE-T یک استاندارد IEEE و فناوری اترنت سیگنالینگ است که به کابل‌های زوج سیم تابیده موجود اجازه می‌دهد تا از حد تعیین شده 1Gb بر ثانیه کابل برای فواصل تا 100 متر، فراتر رود.

832

اترنت 10 گیگابیت (10GbE) چیست؟

اترنت 10 گیگابیت (10GbE) یک فناوری مخابراتی است که امکان ارسال داده تا سرعت 10 میلیارد بیت در ثانیه را فراهم می آورد.

775

اترنت 100 گیگابیت (100GbE) چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اترنت 100 گیگابیت (100GbE) یک استاندارد اترنت است که از سرعت داده تا 100 میلیارد بیت (گیگابیت) در ثانیه (گیگابیت بر ثانیه) پشتیبانی می‌کند.

1177

FCoE یا کانال فیبر از طریق اترنت چیست؟

FCoE (کانال فیبر از طریق اترنت) یک پروتکل ذخیره سازی است که به ارتباطات کانال فیبر (FC) این امکان را می‌دهد که مستقیماً از طریق اترنت اجرا شوند.

608

اترنت اکسپرس (EtherExpress) چیست؟

اترنت اکسپرس (EtherExpress) یک تکنولوژی از شرکت اینتل است که در آداپتورهای سرور شبکه برای شبکه‌های محلی مبتنی بر اترنت (LAN) استفاده می‌شود.

2664

تفاوت کابل اترنت و کابل شبکه چیست؟

کابل اترنت، مفهومی از کابل‌کشی شبکه است که به طور خاص در شبکه‌های LAN، شبکه‌های MAN و شبکه‌های WAN مورد استفاده قرار می‌گیرد.

37449

Ethernet چیست؟ انواع اترنت کدام است و چه کاربردی دارد؟

تکنولوژی‌ اترنت (Ethernet) با هدف ایجاد ارتباط میان کامپیوترها با یک زبان مشترک با هم و در یک LAN ایجاد شده است.